20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež František prijme režiséra Martina Scorseseho

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Martin Scorsese sa osobne zúčastnil na projekcii filmu pre príslušníkov jezuitského rádu, z ktorého radov pochádza i súčasná hlava katolíckej cirkvi.VATIKÁN 29. novembra (WebNoviny.sk) - Oscarového amerického režiséra Martina Scorseseho (74) prijme v stredu vo Vatikáne na súkromnej audiencii pápež František. Stane sa tak deň po rímskej premiére filmárovej novinky Silence (Ticho) o prenasledovaní jezuitských misionárov v Japonsku v 17. storočí. Informovali o tom v utorok svetové tlačové agentúry s odvolaním sa na oficiálnu správu Svätej stolice.
Potomok prisťahovalcov z talianskej Sicílie sa v zámorí vypracoval medzi najväčšie režisérske osobnosti amerického filmu súčasnosti. V detstve bol režisér, ktorého preslávili okrem iného filmy z prostredia organizovaného zločinu a mafie ako Mafiáni či Gangy v New Yorku, miništrantom v katolíckom kostole.
Martin Scorsese sa osobne zúčastnil na projekcii filmu pre príslušníkov jezuitského rádu, z ktorého radov pochádza i súčasná hlava katolíckej cirkvi, avšak pápež František na projekcii snímky, filmovej adaptácie románu japonského autora Šúsaku Endóa spred polstoročia, chýbal.
Rodák z New Yorku má na konte Oscara za snímku Na druhej strane (2006), ale množstvo ďalších nominácií na toto najprestížnejšie filmárske ocenenie a viac ako stovku trofejí vrátane Zlatých glóbusov, cien BAFTA, Amerického filmového inštitútu, francúzskeho Césara či talianskeho Davida di Donatello. Medzi jeho ďalšie významné práce patria napríklad Taxikár, Zúriaci býk, Posledné pokušenie Krista, Kráľ komédie, Kasíno, Kundun, Letec alebo Vlk z Wall Street.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow