14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež František vyhlásil za svätých súrodencov, ktorým sa vo Fatime zjavila Panna Mária

 13.5.2017 13.5.2017  

FATIMA 13. mája (WebNoviny.sk) - Pápež František svätorečil v portugalskom pútnickom meste Fatima súrodencov Františka (Francisco Marto) a Hyacintu (Jacinta Martová), ktorým sa pred 100 rokmi údajne zjavila Panna Mária. Informovala o tom agentúra DPA.
Súrodenci zomreli dva roky po údajných zjaveniach počas epidémie španielskej chrípky. V roku 2000 ich blahorečil, čo je predstupeň svätorečenia, vtedajší pápež Ján Pavol II., ktorý pri tejto príležitosti Fatimu osobne navštívil. V čase údajného zjavenia mal Francisco sedem a Jacinta deväť rokov. Stali sa tak najmladšími svätými, ktorí nezomreli mučeníckou smrťou.
Tretie z fatimských detí - neskoršia karmelitánska rehoľníčka Lúcia Dos Santos - zomrelo v roku 2005. V prípade Lucie však nebol ukončený ešte ani proces blahorečenia.
Pápež oboch súrodencov vyhlásil za svätých na začiatku omše. Ešte predtým sa pomodlil pri hroboch oboch súrodencov a stretol sa s portugalským premiérom Antóniom Costom.
Viac k témam: Fatima, Pápež František, SvärorečenieZdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyhlásil za svätých súrodencov, ktorým sa vo Fatime zjavila Panna Mária © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow