19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež na Kvetnú nedeľu odsúdil utrpenie v dôsledku vojen a terorizmu

 9.4.2017 9.4.2017  

VATIKÁN 9. apríla (WebNoviny.sk) - Pápež František požehnal v nedeľu palmové listy a olivové ratolesti na Námestí sv. Petra kde pri príležitosti Kvetnej nedele celebroval omšu, ktorou otvoril predveľkonočný Svätý týždeň.
Na Kvetnú nedeľu si kresťania pripomínajú slávnostný príchod Krista do Jeruzalema, po ktorom ho však čakala smrť na kríži, pretože vtedajšie úrady odmietli rozhodnúť o jeho osude.
Pápež počas kázne pri príležitosti Kvetnej nedele odsúdil utrpenie vo svete a modlil sa za tých, ktorí sú v dnešnom svete obeťami otroctva a za tých, ktorí "trpia v dôsledku vojen a terorizmu, v dôsledku ozbrojených záujmov, ktoré sa neštítia násilia".
Oslavy pri príležitosti Kvetnej nedele sa začali slávnostným sprievodom pápeža s kardinálmi uprostred davu zhromaždeného na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Pápež sa prešiel cez koridor lemovaný palmovými listami.
Viac k témam: kresťania, Kvetná nedeľa, Pápež František, VatikánZdroj: Webnoviny.sk - Pápež na Kvetnú nedeľu odsúdil utrpenie v dôsledku vojen a terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow