25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež počas modlitby Anjel Pána vyzval na mier v Aleppe

SITA SITA SITA  11.12.2016 11.12.2016  

Sýria je podľa pápeža Františka krajinou s bohatými dejinami a kultúrou a nemôžeme akceptovať, že by sa to v dôsledku vojny malo spochybniť.VATIKÁN 11. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František v nedeľu v rámci tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne dôrazne vyzval na mier v sýrskom Aleppe.
"Apelujem na vedomie zodpovednosti všetkých, aby prijali rozhodnutie v prospech civilizovanosti". Znamená to "nie" ničeniu a "áno" mieru, podporu ľuďom v Aleppe a v Sýrii, vyhlásil a súčasne upozornil, že neslobodno zabúdať na utrpenie rodín, detí, skôr narodených a chorých v Aleppe. Osobne sa modlí každý deň za ľudí v obliehanom meste.
Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi varoval pred nebezpečenstvom zvykania si na správy o vojne a ničenie v Sýrii a dodal: "Sýria je krajinou s bohatými dejinami a kultúrou. Nemôžeme akceptovať, že by sa to v dôsledku vojny malo spochybniť," podčiarkol.
Argentínsky pápež vyzval k všemožnému úsiliu, aby došlo v Sýrii k nastoleniu mieru. Zdôraznil, že sa modlí aj za obete viacerých útokov, ku ktorým došlo v nedávnej minulosti v rôznych častiach sveta. Jedinou odpoveďou na ničenie a násilie sú viera v Boha a uvedomenie si ľudských hodnôt, zdôraznil pontifex maximus.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow