30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež sa vybral do Ríma na nákup ortopedických topánok

SITA  22.12.2016 22.12.2016  

Prípady, kedy sa pápež vyberie na nákupy bez oficiálneho sprievodu, sú pomerne zriedkavé.VATIKÁN 22. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František sa nečakane zjavil na verejnosti: vybral sa na nákup ortopedických topánok do obchodu so zdravotníckymi potrebami v Ríme. Momenty z pápežovej nákupnej vychádzky zachytávajú fotografie zverejnené na sociálnych sieťach, informovali dnes talianske médiá.
"Bolo to úžasné, ale na viac sa ma nepýtajte," citovala talianska tlačová agentúra ANSA nemenovaného predavača. Pápeža počas nákupu vyčkávali pred obchodom dvaja pomocníci. František sa okrem iného odfotil spolu so zamestnancami predajne.
Prípady, kedy sa pápež vyberie na nákupy bez oficiálneho sprievodu sú podľa DPA pomerne zriedkavé. Vlani sa napríklad pápež František osobne vybral do optiky v centre Ríma, aby si tam kúpil nové sklíčka do okuliarov.
V rozhovore pre mexickú televíziu Televisa František pred niekoľkými mesiacmi zažartoval, že jedinou nevýhodou pôsobenia vo funkcii hlavy katolíckej cirkvi je to, že nemôže nepozorovane vykĺznuť niekam na pizzu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow