26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež udelil milosť kňazovi odsúdenému v kauze Vatilieaks II

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

Kauza Vatileaks II sa týkala vlaňajšieho vydania dvoch kníh založených na uniknutých dokumentoch, ktoré opisujú Vatikán ako miesto sužované korupciou, kde pápež František čelí tvrdému odporu voči svojmu programu.RÍM 21. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František udelil milosť vatikánskemu prelátovi Ángelovi Luciovi Vallejovi Baldovi odsúdenému za podiel na ilegálnom úniku dôverných dokumentov známom ako Vatileaks II.
Baldovi pápež v utorok udelil "podmienečnú milosť" po odpykaní si polovice z 18-mesačného trestu, ktorý mu vatikánsky tribunál vymeral v júli. Balda bol členom medzičasom zrušenej komisie pre skúmanie hospodárskych a správnych štruktúr Vatikánu (Cosea), ktorú pápež vytvoril, aby mu radila v otázkach ekonomických a administratívnych reforiem.
V rovnakej kauze bola na desaťmesačný podmienečný trest odsúdená aj ďalšia členka tejto komisie Francesca Chaouquiová, ktorá pôsobila ako konzultantka pre komunikáciu s verejnosťou.
Kauza Vatileaks II sa týkala vlaňajšieho vydania dvoch kníh založených na uniknutých dokumentoch, ktoré opisujú Vatikán ako miesto sužované korupciou, kde pápež František čelí tvrdému odporu voči svojmu programu. Obe knihy vydali vlani novinári Gianluigi Nuzzi a Emiliano Fittipaldi, ktorí podľa vatikánskych predstaviteľov získali podklady od Chaouquiovej, Baldu a jeho asistenta Nicolu Maia.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow