21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež vyzval Európanov na väčšiu pohostinnosť k utečencom

SITA  25.12.2016 25.12.2016  

Pápež František tiež vyzval veriacich, aby nepodliehali komercializácii Vianoc a namiesto darčekov sa radšej zaujímali o tých, ktorí sa ocitli na okraji spoločnosti.
VATIKÁN 25. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František pri príležitosti celebrovania sobotňajšej polnočnej omše vo vatikánskej Bazilike sv. Petra apeloval na veriacich, aby prijali výzvu dieťaťa z "válova", ako aj detí súčasného sveta, z ktorých mnohé trpia.
"Prijmime výzvu detí, ktorým nie je umožnené narodiť sa, detí, ktoré plačú, pretože nikto neutíši ich hlad, detí, ktoré nemajú v rukách hračky, ale zbrane," povedal pápež.
Pápež v homílii vyzval veriacich, aby sa zamysleli nad tým, ako mnohé z dnešných detí nemôžu pokojne spať v kolískach milované svojimi rodičmi tak, ako bol Ježiš. Namiesto toho trpia v "špinavých válovoch, ktoré pohlcujú dôstojnosť".
Okrem toho sa František obrátil najmä na Európanov, aby boli pohostinnejší k utečencom, a pripomenul im, že aj Ježiš bol migrant. Zároveň odsúdil márnotratnosť bohatých v časoch, keď deti a chudobní zomierajú od hladu.
Pápež tiež vyzval veriacich, aby nepodliehali komercializácii Vianoc a namiesto darčekov sa radšej zaujímali o tých, ktorí sa ocitli na okraji spoločnosti. Materializmus "si nás tieto Vianoce vzal za rukojemníkov. Musíme sa vymaniť z jeho zajatia," povedal pápež František.
Oslavy narodenia Ježiša Krista budú pokračovať aj v nedeľu tradičným apoštolským požehnaním Urbi et Orbi (Mestu a svetu), ktoré František prednesie na poludnie z ústredného balkóna na priečelí Baziliky sv. Petra.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow