20. máj 2019. Bernard. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež vyzval svetových lídrov, aby sa viac venoval mládeži

SITA  31.12.2016 31.12.2016  

Pápež František v rámci svojho posledného tohtoročného verejného vystúpenia, a to na večernej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, uviedol, že dvere musia byť mladým ľuďom otvorené, aby mohli snívať a bojovať za svoje sny.VATIKÁN 31. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František v dnešnom koncoročnom posolstve vyzval svetových lídrov, aby sa viac venovali problému nezamestnanosti mladých ľudí. Vyhlásil, že mladá generácia sa utápa v beznádeji a migrácii.
Pápež František (80) v rámci svojho posledného tohtoročného verejného vystúpenia, a to na večernej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, uviedol, že dvere musia byť mladým ľuďom otvorené, "aby mohli snívať a bojovať za svoje sny".
"Predurčili sme našich mladých ľudí k tomu, že nemajú žiadne miesto v spoločnosti, pretože sme ich pomaly vytlačili na okraj verejného života," uviedol pápež.
Podľa neho má svet voči mladým ľuďom "dlh", pretože boli zbavení "dôstojnej a skutočnej práce", ktorá by im umožnila začleniť sa do spoločnosti. Namiesto toho ich svet predurčil na "klopanie na dvere, ktoré väčšinou zostávajú zatvorené", dodal pápež František.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow