30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápež vyzval veriacich, aby Boha nehľadali 'v palácoch'

SITA  6.1.2017 6.1.2017  

Pápež František slávil omšu pri príležitosti sviatku Zjavenia Pána, známeho aj ako sviatok Troch kráľov. VATIKÁN 6. januára (WebNoviny.sk) - Pápež František vyzval veriacich, aby hľadali Boha "na okraji spoločnosti, nie v palácoch". Apeloval tiež, aby sa neobávali "zmien, ktoré chceme a ktoré potrebujeme", a zasadili sa za ne.
František v piatok slávil omšu pri príležitosti sviatku Zjavenia Pána, známeho aj ako sviatok Troch kráľov. Ústrednou témou sviatku je udalosť, keď traja mudrci z východu prišli do Betlehema, aby sa poklonili novonarodenému Ježišovi a priniesli mu svoje dary - zlato, kadidlo a myrhu. Podľa Biblie troch mudrcov k Ježišovi priviedlo svetlo betlehemskej hviezdy.
Pápež vo svojich príhovoroch počas vianočných sviatkov zdôrazňoval, že miestom Ježišovho narodenia bola skromná maštaľ, a v tejto súvislosti kriticky poukazoval na to, že cirkev sa uzavrela do seba, so svojím bohatstvom a dosiahnutými úspechmi. Ide o posolstvo, ktoré pápež pripomína od začiatku svojho pontifikátu, keď poukazuje na tých ľudí v cirkvi, ktorí viac broja za pravidlá a kresťanskú morálku ako za dosiahnutie Božej milosti.
Pápež kritizoval tých, ktorí "chcú kontrolovať všetko a všetkých" a obávajú sa všetkého, čo je nové, "čo spochybňuje naše istoty a naše pravdy, náš spôsob lipnutia na tomto svete a tomto živote."
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow