10. december 2018. Radúz. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápeža Františka rozčúlila prezývka najväčšej americkej bomby

 7.5.2017 7.5.2017  

VATIKÁN 7. mája (WebNoviny.sk) - Pápež František kritizoval označenie najväčšej konvenčnej výbušniny americkej armády, ktorá sa kedy použila v boji, za "matku všetkých bômb".
"Hanbil som sa, keď som počul toto pomenovanie," povedal pápež v sobotu študentskému publiku vo Vatikáne. Matka podľa neho privádza na svet život, zatiaľ čo bomba smrť.
Spojené štáty zhodili túto bombu, vážiacu 9800 kilogramov, v apríli na militantov Islamského štátu v Afganistane. Pentagon uviedol, že bomba bola zhodená z amerického lietadla v provincii Nangarhár a cieľom bola sieť tunelov IS.
Masívna bomba s oficiálnym názvom MOB je všeobecne známa ako "matka všetkých bômb". Prvýkrát bola otestovaná v roku 2003, no nikdy doteraz nebola použitá v boji.
Pápežove vyjadrenia prichádzajú pred jeho stretnutím s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktoré je naplánované na 24. mája.
Viac k témam: bomba GBU-43 (Massive Ordnance Air Blast bomb - MOAB), Massive Ordnance Air Blast bomb - MOAB, Pápež František, Pentagon, VatikánZdroj: Webnoviny.sk - Pápeža Františka rozčúlila prezývka najväčšej americkej bomby © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow