15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápeža sa pýtali na názor na Trumpa, toto ho na ňom zaujíma

SITA SITA SITA  11.11.2016 11.11.2016  

František povedal, že najväčšie obavy má teraz o utečencov a migrantov. VATIKÁN 11. novembra (WebNoviny.sk) - Pápež František odmietol v interview vyjadriť osobný názor na novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa a povedal, že ho zaujímajú len dôsledky rozhodnutí zvolených politikov na chudobných ľudí.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Na otázku talianskeho denníka La Repubblica, čo si František myslí o realitnom magnátovi, ktorého v utorok 8. novembra zvolili za amerického prezidenta, argentínsky pápež odpovedal: "Nevynášam súdy o ľuďoch a politikoch, chcem len vedieť, aké utrpenie spôsobuje ich konanie chudobným a vylúčeným (na okraj spoločnosti)."

František ďalej povedal, že najväčšie obavy má teraz o utečencov a migrantov. Podľa tlačovej agentúry Reuters vyhlásil: "Musíme zbúrať múry, ktoré rozdeľujú." Tento rok už skôr pápež povedal, že Trumpov postoj k prisťahovalectvu "nie je kresťanský". Mal tým na mysli Trumpov sľub vyslovený počas predvolebnej prezidentskej kampane, že postaví na americko-mexickej hranici múr, aby zastavil nelegálnych migrantov.
Hovorca pápeža neskôr uviedol, že nešlo o osobný útok. Najvyššie postavený diplomat Vatikánu zaželal v stredu 9. novembra Trumpovi veľa šťastia pri výkone úradu a vyhlásil, že sa bude modliť za "osvietenie" novozvoleného prezidenta.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow