29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pápežovi môžete k osemdesiatke zagratulovať už aj e-mailom

SITA SITA SITA  14.12.2016 14.12.2016  

Aj keď pápež chce, aby jeho narodeninový deň bol dňom obyčajným, iste sa na verejnosti nevyhne skandovaniu 'Happy Birthday'. VATIKÁN 14. decembra (WebNoviny.sk) - Pápež František oslávi v sobotu svoje 80. narodeniny. Pri tejto príležitosti Vatikán vyzval veriacich z celého sveta, aby oslávencovi poslali blahoželania na niektorú z e-mailových adries vytvorených v ôsmich jazykoch.
Slávnostný deň chce pápež stráviť ako obvykle - len rannú omšu neodslúži vo vatikánskom Dome sv. Marty, ale v Paulínskej kaplnke Apoštolského paláca, a to spolu so všetkými kardinálmi žijúcimi v Ríme. Na zvyšok dňa má naplánovaných niekoľko schôdzok s hlavami štátov a vlád či predstaviteľmi Rímskej kúrie.
Aj keď pápež chce, aby jeho narodeninový deň bol dňom obyčajným, iste sa na verejnosti nevyhne skandovaniu "Happy Birthday" či "Tanti auguri" a možno, ako po minulé roky, bude sfukovať aj sviečky na torte darovanej pútnikmi alebo sa bude prizerať flashmobu v podobe argentínskeho tanga.
Používatelia internetu majú na odoslanie gratulácie pápežovi na výber adresy v latinčine (PapaFican.vas80@vatranciscu), taliančine (PapaFican.vao80@vatrancesc), španielčine a portugalčine (PapaFican.vao80@vatrancisc), angličtine (PopeFcan.va0@vatirancis8), francúzštine (PapeFcan.va80@vatirancois), nemčine (PapstFican.vas80@vatranzisku) či poľštine (PapiezFican.vak80@vatrancisze). K dispozícii je aj hashtag #Pontifex80.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow