16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pellegrini: K radikalizácii neprispel Fico, ale utečenci

SITA  2.2.2017 2.2.2017  

Vláda zvolila strategické opatrenia na garanciu bezpečnosti a sociálnych istôt.BRATISLAVA 2. februára (WebNoviiny.sk) – Nikto utečencami nestrašil. Dnes je jasné, že to bola utečenecká kríza z roku 2015 a nie rétorika predsedu vlády SR, ktorá zásadne prispela k masovej radikalizácii extrémistických síl v celej Európe.
Povedal vo štvrtok v pléne parlamentu počas pravidelnej Hodiny otázok podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý odpovedal na otázku poslanca za SaS Ondreja Dostála namiesto predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD).
Ten bol z rokovania ospravedlnený. Otázka znela: "Pán premiér, v januári ste navštívili obce Cigeľ, Kľak či Ostrý Grúň. Hovoríte o stavaní hrádze voči extrémizmu. Pýtate sa, či za to, že v zmienených obciach získava voličskú podporu aj u mladých ľudí Kotlebova fašistická strana, treba viniť rodičov a učiteľov. Necítite na tom svoj podiel viny aj vy osobne? Za to, že ste pred voľbami populisticky rozdúchavali vášne strašením utečencami, či za to, že ľudia strácajú vieru v spravodlivosť a právny štát a obracajú sa k radikálom aj kvôli takým prípadom, ako ten, že Robert Kaliňák, teda človek obchodujúci s daňovým podvodníkom Bašternákom, je ešte stále ministrom? Nehovoriac o tom, že vy u toho podvodníka bývate?" pýtal sa Dostál s tým, či by nebolo namieste, aby medzi piliermi budovania tej domnelej hrádze proti extrémizmu bol i odchod aktuálneho ministra vnútra z funkcie a Ficovo odsťahovanie sa z komplexu Bonaparte.
Odporúčame:

Fico: Je zlé, že fašizmus na Slovensku má svojich pohrobkov

SaS: Fašizmus vytlačí zo spoločnosti slabý dopyt

Beblavý: Fico a Smer-SD podporujú fašizmus na Slovensku

"To, čo vystrašilo obyvateľstvo, bol šíriaci sa pocit neistoty. Štáty stratili kontrolu nad svojimi hranicami a prestali garantovať občanom pocit bezpečnosti. Nakoniec prišiel šok z toho, že teroristický útok sa môže stať na kedysi bezpečných uliciach v európskych metropolách," povedal Pellegrini. Dodal, že vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala použiť všetky právne prostriedky v boji proti extrémizmu a "zastaviť antisystémovú eróziu parlamentnej demokracie".
Uviedol, že vláda zvolila strategické opatrenia na garanciu bezpečnosti a sociálnych istôt. "Oznámili sme zriadenie národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu, ktorá patrí pod Národnú kriminálnu agentúru," priblížil s tým, že taktiež sa zamerajú na monitorovanie kyberpriestoru či zriaďovanie centier pomoci obetiam násilných činov. "Za prioritu vlády považujeme sociálnu oblasť, pretože sociálne neistoty vnímame ako zdroj extrémizmu," uzavrel.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow