15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

PETE LINCOLN (THE SWEET)

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Pete vzal gitaru do rúk prvý krát keď mal 11 rokov a už ju obrazne nepustil z rúk.

2. februára, Trnava, Music a cafe City Arena

3.februára, Nové Mesto nad.Váhom., Blue Note

4.februára, Nitra, Frankie Rock

Už ako koncertne aj štúdiovou prácou ošľahaný gitarista a spevák strávil osemdesiate a deväťdesiate roky spoluprácou s mnohými umelcami, vrátane hviezdnych mien ako Sir Cliff Richard, Tina Turner, Shakin' Stevens, alebo Dannii Minogue. Precestoval s s nimi kus sveta od Nového Zélandu po Grónsko.
V období od roku 1996 do 2005 sa Pete stal frontmanom legendy "sedemdesiatok", skupiny Sailor, známej napríklad hitmi ako "Glass Of Champagne” či "Girls, Girls, Girls”.
V roku 2005 sa Pete stal spevákom a zároveň basgitaristom inej Glam Rockovej legendy, skupiny The Sweet. Jeho kočovný život muzikanta sa ešte zintenzívnil pričom The Sweet najčastejšie koncertujú po Európe a najmä v Nemecku, kde si dodnes užívajú masívnu popularitu.
Pete je zároveň aj plodným autorom, napísal množstvo vlastných skladieb a inštrumentálnej hudby, zložil muziku pre TV šou a reklamu, jeho hudbu tak môžete počuť aj v seriály Gerry Anderson’s 80s Terrahawks alebo aj v jednom z najpopulárnejších programov sveta Top Gear Jeremy Clarksona, produkovanej v BBC. Pete Lincoln tiež napísal všetku hudbu pre Clarksonové projekty v deväťdesia-tych rokoch. Podieľal sa ako spoluautor aj na baladách pre British 90s popsters S Club 7 . . .
V roku 2013 Pete konečne realizuje vlastný sólový album nazvaný 'Soul Searching', ktorý v máji tohto roku získal následovníka pod názvom 'Heartbeat'. Jeho skladby zaznamenané na spomínaných CD boli veľmi dobre prijaté fanúšikmi, ktorí sledujú Lincolnovu sólovú kariéru, ale aj The Sweet.
Skupina The Sweet s Pete Lincolnom vystúpila na Slovensku naposledy pri otvorení trnavského štadióna City Aréna, kde svojou šou významne prispeli k udalosti roka 2015 v Trnave. Pete Lincolna budete môcť zažiť na sólových vystúpeniach v Trnave, Novom Meste nad Váhom, a v Nitre, kde zahrá a zaspieva najväčšie hity skupiny The Sweet, Sailor a predstaví aj sólovú tvorbu.

Pete online: Official website: www.petelincoln.com Facebook page: www.facebook.com/petelincolnmusic

Twitter page: www.twitter.com/_petelincoln

Instagram page: www.instagram.com/petelincolnmusic

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow