25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Piloti Lufthansy opäť štrajkujú, rušia stovky krátkych letov

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Najnovší štrajk pilotov prepravcu Lufthansa je od apríla 2014 už v poradí pätnástym.BERLÍN 29. novembra (WebNoviny.sk) - Obnovený štrajk pilotov nemeckého prepravcu Lufthansa si v utorok vyžiadal zrušenie 816 letov na krátke vzdialenosti. V stredu budú štrajkovať piloti na dlhých tratiach, čo podľa spoločnosti zasiahne 890 letov. Lufthansa najnovším štrajkom nedokázala zabrániť, keď jej žiadosť o vydanie predbežného opatrenia v pondelok zamietol pracovný súd v Mníchove. V utorok sa štrajk podľa Lufthansy dotkne 82 tis. pasažierov a v stredu ďalších 98 tisíc.
Odporúčame:

Piloti Lufthansy rozšíria štrajk aj na diaľkové lety

Pre štrajk pilotov zrušila Lufthansa ďalšie stovky letov

Minulý týždeň musela Lufthansa pre štyri dni štrajkov zrušiť celkovo 2 618 letov, čo sa dotklo 315 tis. pasažierov. Odborový zväz pilotov Vereinigung Cockpit tvrdí, že najväčšia nemecká letecká spoločnosť celé roky vykazovala významné zisky, a preto žiada medziročné zvýšenie platov o 3,66 percenta s platnosťou za uplynulých 5,5 roka. Lufthansa ponúka menší rast platov a navrhuje, aby o spore rozhodol arbiter.
Najnovší štrajk pilotov spoločnosti Lufthansa je od apríla 2014 už v poradí pätnástym. Štrajky sa konajú v čase, kedy Lufthansa prechádza reštrukturalizáciou, aby obstála v konkurencii leteckých firiem z regiónu Perzského zálivu a európskych nízkonákladových leteckých spoločností.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow