19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Po dostavbe novej nemocnice by mali väčšiu časť Kramárov zavrieť

 15.3.2017 15.3.2017  

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) - Po dokončení novej bratislavskej nemocnice by väčšia časť Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Kramároch mala skončiť. Po stredajšom rokovaní vlády to novinárom povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker.
Počíta sa s tým, že drvivá väčšina budov by sa mala stať prebytočným majetkom, ktorý by mal smerovať na predaj. Ďalšiu časť by mali pričleniť k vedľa stojacej Detskej fakultnej nemocnici, ktorá chce dobudovať hotelovú časť pre rodičov, či chirurgický pavilón.
UNB v Ružinove by mali zrekonštruovať a nová nemocnica by mala vzniknúť dostavbou alebo novou stavbou na Rázsochách. "Tieto dve nemocnice by mali byť základnými piliermi UNB," vysvetlil Drucker.
Nemocnica na Rázsochách by sa mala venovať napríklad transplantáciám, vede a výskumu. Podľa Druckera bude vznik novej nemocnice súvisieť so zmenou konceptu zdravotníckeho vzdelávania v Bratislave.
Viac k témam: Ministerstvo zdravotníctva SR, Tomáš Drucker, UNB Univerzitná nemocnica Bratislava na Kramároch, zdravotníctvoZdroj: Webnoviny.sk - Po dostavbe novej nemocnice by mali väčšiu časť Kramárov zavrieť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow