19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Po Morawieckeho vyjadreniach o Židoch sa na veľvyslanectve v Izraeli objavili hákové kríže

 19.2.2018 19.2.2018  

TEL AVIV 19. februára (WebNoviny.sk) - Na poľskom veľvyslanectve v izraelskom Tel Avive v nedeľu objavili hákové kríže a protipoľské nadávky, ktoré tam niekto napísal zvýrazňovačom.

Ostrá kritika z Izraela

Stalo sa tak deň po tom, ako poľský premiér Mateusz Morawiecki na bezpečnostnej konferencii v Mníchove povedal, že sa na holokauste podieľali aj židia. Jeho tvrdenia sa stretli s ostrou kritikou izraelských predstaviteľov.

Odporúčame:Poľský premiér pobúril izraelských politikov, pre jeho výroky ho obvinili z antisemitizmu

Hákové kríže a hanlivé výrazy vrátane slova "vrah" sa nachádzajú na bránach a dokonca aj na výveske ambasády. Polícia v Tel Avive už prípad vyšetruje. K vandalizmu na sídle poľskej diplomatickej misie sa zatiaľ nikto neprihlásil, píše spravodajský portál BBC.

Netanjahu označil vyjadrenia za poburujúce

Morawiecki v sobotu na bezpečnostnej konferencii v Mníchove povedal: "Samozrejme, že nebude trestné povedať, že tam boli poľskí páchatelia, ako aj židovskí páchatelia, ako aj ruskí páchatelia, ako aj ukrajinskí, nie len nemeckí páchatelia".

Odporúčame:Izraelský premiér Netanjahu slovne zaútočil na Irán, ukázal kus dronu, ktorý bol zostrelený

Reagoval tak na otázku izraelského novinára, či bude na základe nového zákona trestné uviesť, že sa na holokauste podieľali aj poľskí páchatelia. Novoprijatý kontroverzný zákon kriminalizuje niektoré výroky v súvislosti s druhou svetovou vojnou, ako napríklad "poľské tábory smrti".
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ktorý sa rovnako zúčastnil na konferencii v Mníchove, označil vyjadrenia svojho poľského kolegu za "poburujúce" a vyplývajúce z "neschopnosti pochopiť históriu".
Viac k témam: Benjamin Netanjahu, holokaust, Izrael, Mateusz Morawiecki, PoľskoZdroj: Webnoviny.sk - Po Morawieckeho vyjadreniach o Židoch sa na veľvyslanectve v Izraeli objavili hákové kríže © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow