19. november 2018. Alžbeta. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Počasie komplikuje dopravu, vlaky meškajú aj vyše 100 minút

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Vlak narazil do popadaných stromov pri Kráľovej Lehote, stromy poškodili aj autá, ktoré vlak prevážal.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2. decembra (WebNoviny.sk) – Silný vietor a popadané stromy komplikujú železničnú dopravu na viacerých úsekoch na Slovensku. V noci zo štvrtka na piatok popadané stromy pri Kráľovej Lehote, okres Liptovský Mikuláš, úplne zastavili dopravu na hlavnom ťahu v oboch smeroch.
Stromy poškodili trolejové vedenie. Do prekážky narazil v noci aj medzinárodný rýchlik. Zranenia utrpel rušňovodič. Na mieste zasahovali záchranári, ktorí pomáhali evakuovať cestujúcich. Padajúce stromy poškodili aj vozidlá, ktoré autovlak prevážal.
Podľa hovorkyne Železníc SR Martiny Pavlíkovej od siedmej hodiny ráno je prejazdná jedna koľaj. Rýchliky na úseku Východná – Kráľová Lehota sú prepravované s náhradnými dieselovými lokomotívami. Aktuálne meškanie rýchlikov je viac ako sto minút. Na prepravu cestujúcich v osobných vlakoch nasadili náhradnú autobusovú dopravu, potvrdila Pavlíková pre agentúru SITA.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow