16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku neustále rastie

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska, ktorých ku koncu minulého mesiaca na Slovensku pracovalo 7,5 tisíc.BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) - Ku koncu októbra tohto roka pracovalo na Slovensku 34,2 tisíca cudzincov. V porovnaní s októbrom minulého roka ide o nárast takmer o 10 tisíc osôb. Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska. Tých ku koncu minulého mesiaca na Slovensku pracovalo 7,5 tisíc, čo je medziročne viac o 1,4 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Na druhej priečke sú občania Srbska, ktorých prišlo za prácou na Slovensko 4,6 tisíca. Oproti októbru vlaňajška tak počet občanov Srbska pracujúcich na Slovensku stúpol o 3,8 tisíca. Nasleduje Česká republika, ktorá zaznamenala na konci minulého mesiaca 4 tisíc svojich občanov pracujúcich na Slovensku, čo je medziročne viac o 914 ľudí.
Každý tretí cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 10,1 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý koncom októbra zaevidoval vyše 5,1 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Čadci vykázal vyše 1,1 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len traja cudzí štátni príslušníci pracovali v októbri v okrese Gelnica.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow