19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Počet obetí útokov v Istanbule stúpa, polícia podnikla razie

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Turecká polícia zadržala pri raziách, ktoré sa uskutočnili vo viacerých tureckých mestách, desiatky osôb. ISTANBUL 12. decembra (WebNoviny.sk) - Na 44 mŕtvych stúpol v pondelok počet obetí dvoch bombových útokov, ku ktorým došlo v sobotu v blízkosti futbalového štadióna v centre Istanbulu. Medzi mŕtvymi je 36 policajtov a osem civilistov, ďalších najmenej 155 osôb utrpelo zranenia. K zodpovednosti za útok sa v nedeľu prihlásila militantná skupina Sokoli oslobodenia Kurdistanu (TAK).
K explóziám došlo v sobotu neskoro večer v blízkosti nového štadióna Vodafone Arena v európskej časti Istanbulu asi hodinu po ligovom futbalovom zápase medzi domácim Bešiktašom a Bursasporom. Jeden z výbuchov sa odohral priamo pred štadiónom, druhý spáchal samovražedný atentátnik v priľahlom parku. Terčom útoku boli podľa všetkého príslušníci polície, ktorí predtým na štadióne hliadkovali počas stretnutia.
Odporúčame:

Útoky v Istanbule spáchali Sokoli odlobodenia Kurdistanu

Blízko štadióna v Istanbule došlo k dvom silným explóziám

Počet obetí výbuchov v Istanbule vzrástol, majú podozrivých

Turecká polícia zadržala v pondelok pri raziách, ktoré sa uskutočnili vo viacerých tureckých mestách, desiatky osôb údajne napojených na prokurdskú Ľudovodemokratickú stranu (HDP). Turecká štátna tlačová agentúra Anadolu uviedla, že pri zásahoch polície v Istanbule a metropole Ankara bolo zadržaných najmenej 37 členov HDP. Zo správy však nie je jasné, či ide osoby, ktoré sa podieľali na bombových útokoch v Istanbule.
Podľa štátnej televízie TRT došlo k podobným raziám aj v juhotureckom prístavnom meste Mersin, kde zadržali 58 ľudí, a Šanliurfa, kde polícia zatkla 51 osôb. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ďalší tureckí predstavitelia obviňujú HDP zo stykov so zakázanou Stranou kurdských pracujúcich (PKK).
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow