22. október 2018. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Počet obetí výbuchu americkej superbomby sa zvýšil

 15.4.2017 15.4.2017  

KÁBUL 15. apríla (WebNoviny.sk) - Najmenej 94 militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zahynulo pri výbuchu najsilnejšej americkej nejadrovej bomby, ktorú USA po prvý raz použili vo štvrtok.
Zhodili ju na jaskynný komplex IS v Afganistane. Medzi mŕtvymi sú aj štyria kľúčoví velitelia, informovali dnes miestni predstavitelia. Provinčná vláda ešte v piatok hovorila o 36 obetiach, v sobotu tento počet zvýšila, poznamenala agentúra DPA.
Podľa provinčnej vlády si výbuch takmer desať ton vážiacej bomby nevyžiadal civilné obete. Ľudí žijúcich v oblasti totiž pred útokom evakuovali afganskí vojaci.
Podľa piatkového vyjadrenia afganského ministerstva obrany výbuch bomby zničil 300 metrov dlhý tunel spolu s množstvom ľahkých a ťažkých zbraní i munície - išlo o dôležité veliteľské stanovište IS.
Americké lietadlo zhodilo bombu GBU-43/B (Massive Ordnance Air Blast bomb - MOAB) v provincii Nangarhár v rámci pokračujúceho úsilia o porážku IS v Afganistane, uviedol Pentagón po nálete. Útok bol podľa neho vedený tak, aby sa minimalizovalo ohrozenie pre Afgancov a americké sily operujúce v oblasti.
Použitá bomba je známa ako "matka všetkých bômb".
Viac k témam: Afganistan, bomba GBU-43 (Massive Ordnance Air Blast bomb - MOAB), Islamský štát, USAZdroj: Webnoviny.sk - Počet obetí výbuchu americkej superbomby sa zvýšil © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow