23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pod Tatry sa vrátila zima, na niektorých miestach intenzívne sneží

 7.4.2017 7.4.2017  

POPRAD 7. apríla (WebNoviny.sk) - Vo vyšších polohách podtatranského regiónu zaznamenali cestári za posledných 24 hodín zhruba 10 centimetrov novo napadnutého snehu.
„Pretrváva veľká oblačnosť, na miestach s nadmorskou výškou od zhruba 600 metrov naďalej intenzívne sneží,“ informoval v piatok agentúru SITA Marián Barilla, riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) za oblasť Poprad.
Práve kvôli nepriaznivým prognózam počasia opätovne aktivoval od stredy 5. apríla výkon zimnej údržby ciest v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča.
„Všetky cesty sú zjazdné. Cesty sú mokré, na cestách v oblasti Vysokých Tatier sa miestami nachádza kašovitý sneh do troch centimetrov. Nepretržite pokračujeme v udržiavaní ich zjazdnosti,“ uviedol ďalej Barilla.
V okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča bolo podľa jeho slov počas 24 hodín vo výkone nasadených 10 sypačov. „Prepluhovali sme 422 kilometrov ciest, posypali sme 387 kilometrov ciest chemickým posypovým materiálom (soľou), a 324 kilometrov inertným materiálom (kamenivom),“ doplnil.
Viac k témam: počasie, zjazdnosť ciestZdroj: Webnoviny.sk - Pod Tatry sa vrátila zima, na niektorých miestach intenzívne sneží © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow