30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pod vrchom Borišov zahynul 25-ročný turista

SITA  1.2.2017 1.2.2017  

Z Borišova štyria slovenskí turisti, počas zostupu sa dvaja z nich pošmykli a spadli do žľabu smerom do Necpalskej doliny.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) - Pod vrchom Borišov vo Veľkej Fatre (okr. Martin) zahynul 25-ročný turista, ďalší si poranil hlavu. V utorok večer schádzali z Borišova štyria slovenskí turisti, počas zostupu sa dvaja z nich pošmykli a spadli do žľabu smerom do Necpalskej doliny.
Po páde ich kamaráti nevideli a nemali s nimi žiadny zvukový kontakt. Ako ďalej informuje horská záchranná služba na svojej oficiálnej webovej stránke, na miesto nehody prišli záchranári, zamestnanec z Chaty pod Borišovom i chatár z Havranova.
Ako prvý lokalizoval turistov zamestnanec z Borišova. Jeden turista bol s poranením hlavy pri vedomí, druhý bol s poraneniami v bezvedomí. Záchranári im na mieste nehody poskytli prvú pomoc a ošetrenie, zranených zateplili, nabalili a pripravili na transport zo žľabu. Dvadsaťosemročného muža s poranením hlavy preniesli do Necpalskej doliny a odtiaľ do nemocnice v Martine.
Druhého muža záchranári oživovali, najskôr ho vytiahli na hrebeň, potom na chatu. Z nej ho previezli do lokality Balcierovo, kde k nemu zavolali ďalších záchranárov. Turistu oživovali takmer hodinu, zachrániť ho však nedokázali. Záchrannú akciu ukončili v stredu ráno pred 6:00.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow