14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Podpora Trumpa je najnižšia od jeho nástupu do funkcie prezidenta

 20.5.2017 20.5.2017  

WASHINGTON 20. mája (WebNoviny.sk) - Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa v radoch americkej verejnosti klesla na najnižšiu úroveň od jeho nástupu do funkcie. Vyplýva to z piatkových výsledkov prieskumu tlačovej agentúry Reuters a inštitútu Ipsos.
Výsledky prišli po tom, ako Trump čelil obvineniam z vyzradenia utajovaných informácií a zasahovania do vyšetrovania FBI.

Odporúčame:Vyšetrovanie stykov s Ruskom podľa Trumpa veľmi ubližuje USA

Prieskum z 14.-18. mája ukázal, že Trumpa vníma priaznivo 38 percent dospelých Američanov, pokým 56 percentám sa jeho pôsobenie nepáči. Zvyšných šesť percent respondentov malo "zmiešané pocity".
Hoci je Trump naďalej populárny medzi členmi vlastnej strany, jeho podpora zo strany radových republikánov sa podľa správy agentúry Reuters počas uplynulého týždňa zjavne znížila.
V najnovšom prieskume nesúhlas s Trumpom vyjadrilo 23 percent republikánov, čo je o sedem percent viac než týždeň predtým. Práve pokles podpory medzi republikánmi je pravdepodobne hlavným dôvodom, prečo celková podpora prezidenta je momentálne na najnižšej úrovni od jeho inaugurácie.
Viac k témam: Donald Trump, prieskum, USAZdroj: Webnoviny.sk - Podpora Trumpa je najnižšia od jeho nástupu do funkcie prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow