10. december 2018. Radúz. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Podpredseda SNS Hrnko pokutu platiť nemusí, dostal ju protizákonne

 9.4.2017 9.4.2017  

BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR a podpredseda SNS Anton Hrnko nemusí platiť pokutu za to, že mal podľa policajnej hliadky svojou jazdou pri preraďovaní sa z ľavého do pravého jazdného pruhu ohroziť iných účastníkov cestnej premávky.  Polícia na mieste 21. januára  Hrnkovi odobrala vodičský preukaz a udelila pokutu. Hrnko pokutu odmietol zaplatiť a proti rozhodnutiu sa odvolal.
Bratislavský krajský dopravný inšpektorát ako odvolací správny orgán dospel k záveru, že predmetné rozhodnutie prvostupňového správneho orgánu je nezákonné a nemalo byť vydané vôbec. Bolo v rozpore so zákonom.
„Policajti by sa mali správať ohľaduplne k vodičom cestnej premávky, nemali by zvyšovať hlas a byť nepríjemní pokiaľ si to situácia nevyžaduje. K zasahujúcim policajtom necítim žiadne negatívne emócie. Verím, že sa zo situácie poučia a budú sa k občanom správať ohľaduplnejšie,“ povedal Hrnko pre agentúru SITA.
Viac k témam: Anton Hrnko, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Podpredseda SNS Hrnko pokutu platiť nemusí, dostal ju protizákonne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow