26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Policajný pes Cirko vystopoval zlodeja, ktorý sa pokúsil vlámať do rodinného domu

 11.4.2017 11.4.2017  

BRATISLAVA/GALANTA 11. apríla (WebNoviny.sk) - Policajný pes Cirko vystopoval zlodeja, ktorý sa pokúsil vlámať do jedného z rodinných domov v Šoporni v Galantskom okrese. Páchateľovi sa podarilo vypáčiť vchodové dvere, plány mu však prekazil spustený alarm. V krátkom čase ho vypátral policajný pes.
Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, štvorročný belgický ovčiak našiel zlodeja ukrytého neďaleko domu.
Policajti muža predviedli ho na policajné oddelenie. V tzv. super rýchlom konaní ho obvinili z porušovania domovej slobody, poškodzovania cudzej veci a pokusu krádeže. Deväťkrát súdne trestaného miestneho muža následne súd odsúdil na 28 mesiacov nepodmienečne a hliadka ho ešte cez víkend eskortovala do väzenia.
Policajný pes Cirko má za sebou základný policajný výcvik a v službách polície je od 1. júla 2014. Jeho prioritou v teréne sú pachové práce, pátracie akcie a vypomáha pri rôznych športových a kultúrnych podujatiach.
Viac k témam: krádež, krimiZdroj: Webnoviny.sk - Policajný pes Cirko vystopoval zlodeja, ktorý sa pokúsil vlámať do rodinného domu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow