24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Polícia chce uzavrieť prvú z káuz podnikateľa Bašternáka, pravdepodobne navrhnú podanie obžaloby

 19.12.2017 19.12.2017  

BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) - Začiatkom roka polícia očakáva uzavretie prvej z káuz, v ktorej figuruje podnikateľ Ladislav B. Novinárom to v utorok povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.
"V rámci výsluchu Ladislav B. povedal, že zvažuje uplatnenie inštitútu účinnej ľútosti," uviedol Gašpar s tým, že polícia pravdepodobne ukončí prípad návrhom na podanie obžaloby, oprávnené osoby sa oboznámia z obsahom spisu a následne bude na prokuratúre, aby vyhodnotila záujem obvineného o účinnú ľútosť.

Dokazovanie v prípade komplexu Bonaparte

"Súčasťou toho, že ten inštitút by chcel využiť, je, samozrejme, uhradenie sumy, o ktorej sa bavíme z hľadiska trestného stíhania a to tuším do 24 hodín od zverejnenia výsledkov vyšetrovania," uviedol policajný prezident v súvislosti s obvinením Ladislava B. z neodvedenia dane. Po priznaní trestného činu a uhradení sumy rozhodne podľa Gašpara o celej veci prokurátor.

Odporúčame:Rajtár víni Kaliňáka z klamstva a pýta sa, prečo polícia ešte neukončila vyšetrovanie Bašternáka

Pokiaľ ide o okolnosti výstavby komplexu Bonaparte, podľa Gašpara v tomto prípade prebieha dokazovanie a polícia čaká na znalecký posudok. Policajný prezident zároveň zdôraznil, že majetkový profil, ktorý podľa medializovaných informácií mala polícia urobiť k viacerým osobám spojeným s kauzou spoločnosti B. A. Haus, sa robil len u samotného podnikateľa Ladislava B.

Prokuratúra preverila spis trikrát

"Bolo to konanie na základe zákona o preukazovaní pôvodu majetku s využitím inštitútov v trestnom konaní," uviedol s tým, že spis v tejto veci bol predložený prokuratúre, ktorá rozhodne o ďalšom postupe. Čo sa týka kauzy, v tejto veci podľa Gašpara bol spis už tretíkrát na previerke na prokuratúre.
"Neboli vznesené nijaké výhrady voči postupu vyšetrovateľa ani proti záverečnému rozhodnutiu," zdôraznil Gašpar s tým, že prokuratúra ešte odporučila preskúmať legalitu prostriedkov, ktoré prišli do spoločnosti B. A. Haus.

Minister Kaliňák nepostupoval nezákonne

"Čiže žiaden majetkový profil, ale prostriedky, ktoré tam mali prísť zo strany troch osôb," povedal Gašpar s tým, že toto preveruje Národná jednotka finančnej polície. Konanie o preukazovaní pôvodu majetku sa podľa policajného prezidenta voči osobám spájaným s kauzou B. A. Haus nevedie.

Odporúčame:NAKA preveruje v súvislosti s kauzou Bašternák majetkové pomery ministra Kaliňáka a Počiatka

"Spis, ktorým sa preskúmavali podozrenia voči ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi bol preskúmavaný trikrát na Generálnej prokuratúre SR, neboli vznesené výhrady k činnosti vyšetrovateľa," zdôraznil Gašpar v súvislosti s konštatovaním, že minister vnútra nepostupoval nezákonne.
Polícia podľa Gašpara ešte v tejto kauze preskúma "konkrétne toky v konkrétnych dátumoch".
Viac k témam: kauza Bašternák, Ladislav Bašternák, políciaZdroj: Webnoviny.sk - Polícia chce uzavrieť prvú z káuz podnikateľa Bašternáka, pravdepodobne navrhnú podanie obžaloby © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow