26. september 2018. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Polícia zatkla krajných pravičiarov, ktorí plánovali teroristické útoky na mešity a utečencov

 17.10.2017 17.10.2017  

PARÍŽ 17. októbra (WebNoviny.sk) - Francúzska protiteroristická polícia zatkla v utorok desiatich členov krajne pravicového zoskupenia, ktoré podľa vyšetrovateľov chystalo teroristické útoky.

Odporúčame:Španielska polícia zadržala podozrivú džihádistku, nahovárala ženu na členstvo v Islamskom štáte

Ich cieľom mali byť mešity, utečenci a politici, ktorí vystupujú zmierlivo voči utečencom a moslimom. Skupina mala byť napojená na krajne pravicového vodcu Logana N., ktorého zatkli už v júni a ktorý mal byť podľa všetkého šéfom celej skupiny.
O konkrétnych plánoch Logana N. a jeho desiatich údajných komplicov polícia poskytuje len veľmi málo infomácií, aby neohrozila vyšetrovanie. Vie sa ale napríklad to, že Logan N. na Facebooku prevádzkoval stránku, ktorá velebila nórskeho stúpenca neonacizmu Andersa Breivika, ktorý si odpykáva 21-ročný trest odňatia slobody za vyvraždenie 77 ľudí v roku 2011.
Viac k témam: Francúzsko, polícia, teroristi, teroristická skupinaZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Polícia zatkla krajných pravičiarov, ktorí plánovali teroristické útoky na mešity a utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow