26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poľskí demonštranti zablokovali kolónu s premiérkou

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

Niekoľko desiatok osôb blokovalo tiež príjazdovú cestu na zámok Wawel v Krakove.VARŠAVA/KRAKOV 18. decembra (WebNoviny.sk) - Skupina protivládnych demonštrantov zastavila v nedeľu večer vo Varšave kolónu vozidiel s politikmi poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS). Výtržníkov odviedla polícia.
Medzi politikmi v zastavenej kolóne sa nachádzala aj poľská premiérka Beata Szydlová. Už skôr v priebehu dneška demonštranti zastavili autokolónu s podpredsedom dolnej komory poľského parlamentu Ryszardom Terleckim. Aj túto situáciu riešili príslušníci bezpečnostných zložiek.
Niekoľko desiatok osôb blokovalo v nedeľu tiež príjazdovú cestu na zámok Wawel v Krakove. Skandovali heslá ako "sloboda, rovnosť, demokracia" či "solidarita s opozíciou". Viacero z nich sedelo alebo ležalo na vozovke. Na mieste zasahovala polícia a demonštrantov odviedla násilím.
"Porušenie ústavy a pošpinenie demokracie nepripustíme," uviedol médiám jeden z demonštrantov pri zámku Wawel. Muž, ktorý k tejto situácii prispel je líder PiS Jaroslaw Kaczyňski. "Chceme, aby vedel, že nie každému sa to páči," dodal.
Osemnásty deň každého mesiaca prichádza Jaroslaw Kaczyňski na krakovský zámok Wawel, aby tam položil kvety na hrob svojho tragicky zosnulého brata Lecha a jeho manželky Marie.
V Poľsku sa už tretí deň po sebe konajú pred budovou parlamentu vo Varšave protivládne demonštrácie proti vládnemu návrhu obmedziť prístup novinárov k poslancom v parlamente. Poliaci demonštrovali tiež pred prezidentským palácom a budovou ústavného súdu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow