30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poľsko silné zasiahlo zemetrasenie, zomreli dvaja baníci

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Zemetrasenie nastalo v utorok večer krátko po 21.00 h. Otrasy vychádzali z hĺbky iba desať kilometrov.VARŠAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) - Najmenej dvaja baníci v utorok zahynuli a niekoľko ďalších je nezvestných po závale v medenej bani Rudna na juhozápade Poľska v dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 4,4. "Bolo to veľmi silné zemetrasenie," uviedla pre poľský denník Gazeta Wyborcza hovorkyňa banskej spoločnosti KGHM Jolanta Piateková.
Zemetrasenie nastalo v utorok večer krátko po 21.00 h. Otrasy vychádzali z hĺbky iba desať kilometrov čo zrejme ešte zosilnilo jeho vplyv na baňu čo následne spôsobilo zrútenie niekoľkých šácht, napísala agentúra Reuters. V čase závalu pracovalo pod zemou 30 baníkov, pričom väčšine sa podarilo utiecť. Podľa informácií, ktoré zverejnila agentúra DPA sú nezvestní štyria robotníci.
Poľská tlačová agentúra PAP uviedla, že nezvestných je ešte šesť mužov. Baňa Rudna sa nachádza neďaleko dediny Polkowice v oblasti Sliezska v blízkosti hraníc s Nemeckom a Českom. Jej majiteľom je štátom kontrolovaná spoločnosť KGHM, ktorá je v Európe druhým najväčším producentom medi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow