19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ponúka Vaša firma vhodné benefity pre zamestnancov?

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Bratislava, 24. 11. 2016 – Víziou každej obchodnej spoločnosti je napredovať, zvyšovať výkon a zamestnávať spokojných a produktívnych ľudí. Kalendárny rok sa blíži ku koncu, prišiel čas na hodnotenie uplynulého roka, ale aj plánovanie nasledujúceho. Ako motivovať zamestnancov a zabezpečiť ich spokojnosť? Odpoveď nájdeme v Kandidátskom prieskume 2016 realizovaný personálnou agentúrou Grafton Slovakia.

- Zoznam benefitov, ktoré sa vo firmách objavujú najčastejšie

- Rebríček TOP 10 benefitov, ktoré zamestnanci žiadajú najčastejšie

- TOP 5 benefitov, o ktoré majú zamestnanci najmenší záujem

Aké benefity poskytuje váš zamestnávateľ? Ktoré benefity sa objavujú vo vašej spoločnosti najčastejšie? O ktoré výhody majú zamestnanci najmenší záujem? Toto sú kľúčové otázky Kandidátskeho prieskumu 2016, ktorý v priebehu 2. štvrťroku 2016 zrealizovala personálna agentúra Grafton Slovakia na vzorke 1611 kandidátov a 500 opýtaných spoločností.
"Kandidátsky prieskum 2016 zmapoval nielen firemnú politiku odmeňovania zamestnávateľov, ale i spôsob motivácie a spokojnosť zamestnancov. Prieskum potvrdil, že zamestnanci na Slovensku sú radi ak ich spoločnosť, kde pracujú, napreduje a rastie. Na druhej strane deklarujú svoju angažovanosť na výsledkoch a očakávajú motivačné techniky zo strany zamestnávateľov. Zaujímavosťou je i to, že až 9,6 % opýtaných spoločností na Slovensku neposkytuje svojim zamestnancom žiadne výhody," uviedol Miroslav Garaj, Country Manager Grafton Slovakia.

Graf 1: Aké benefity poskytujú zamestnávatelia na Slovensku najčastejšie

Rebríček zamestnávateľských výhod pre zamestnancov vedie flexibilná pracovná doba (40 %), nápoje na pracovisku zadarmo (36 %), teambuildingy či príspevky na vzdelávanie. Tento rebríček uzatvára možnosť využívať automobil na súkromné účely či preplatenie krátkodobej PN.

Tabuľka: Rebríček TOP očakávaných benefitov zo strany zamestnancov

Zamestnanci vítajú priestor na svoj profesijný rast či možnosť kariérne rásť. Najžiadanejším benefitom zo strany zamestnancov sú jazykové kurzy, hneď za ním je to 13. a 14. plat. Rebríček TOP 10 benefitov uzatvárajú výhody, ako možnosť nadpracovať si pracovný čas a firemný mobilný telefón.

Ak chcete motivovať zamestnancov, radšej sa vyhnite týmto výhodám

Kandidátsky prieskum 2016 realizovaný personálnou agentúrou Grafton Slovakia analyzoval aj benefity, o ktoré majú zamestnanci najmenší záujem. Z prieskumu vzišlo, že zamestnancov najmenej zaujmú firemné darčeky, príspevky na nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, karta na športové a relaxačné aktivity a "dog-friendly" kancelárie.
"Zamestnávatelia si uvedomujú, že firemná politika a nastavenie správneho motivačného modulu pre zamestnancov sú veľmi dôležité pre rast a budúcnosť spoločnosti. Dokazuje to i fakt, že zamestnávatelia každoročne rozširujú škálu zamestnaneckých výhod," uviedol Miroslav Garaj, Country Manager Grafton Slovakia.

O spoločnosti Grafton Slovakia

Personálna agentúra Grafton Slovakia pôsobí na slovenskom trhu už 12 rokov a vďaka širokému portfóliu služieb spĺňa všetky požiadavky v oblasti ľudských zdrojov. Svojim lokálnym i medzinárodným klientom, i uchádzačom o prácu, ponúka široké portfólio služieb v oblasti náboru, dočasného pridelenia zamestnancov a talent manažmentu či rôznorodých HR riešení, napríklad Talent Banka, konzultácie v oblasti ľudských zdrojov, vrátane služieb, ktoré odbremenia zákazníkov od náročnej administratívy spojenej s celým náborovým procesom veľkého počtu zamestnancov.
Grafton Slovakia pôsobí v rámci CEE v 6 krajinách. Od roku 2004 našiel zamestnanie pre viac ako 7000 kandidátov na slovenskom pracovnom trhu a uchádzačom o zamestnanie ponúka viac ako 600 voľných pracovných pozícii, čo je najviac na Slovensku. Referenciou odborných skúseností v oblasti ľudských zdrojov je dlhodobá spolupráca a partnerstvo s viac ako 1500 spoločnosťami.
Grafton Slovakia pôsobí v Bratislave, v Trenčíne, v Nitre, v Košiciach a zamestnáva viac ako 55 zamestnancov. Grafton konzultanti sa úzko špecializujú na oblasti: IT & Telekomunikácie, Financie a Bankovníctvo, Výrobu, Inžiniering a Logistiku, Stavebníctvo a Reality, Obchod a Marketing, Ľudské zdroje (HR) a Absolventské pozície.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow