1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ponuky uchádzačov o nemocnicu v ZM by mali byť zverejnené

SITA SITA SITA  5.12.2016 5.12.2016  

BRATISLAVA 5. decembra 2016 (WBN/PR) - Spoločnosť Agel je pripravená zverejniť kompletnú ponuku, ktorú predložila mestu Zlaté Moravce v súťaži o miestnu nemocnicu a vyzýva vedenie mesta, aby zverejnilo ponuky oboch uchádzačov. Utajovanie oboch ponúk pred verejnosťou a médiami podľa Agelu vyvoláva zbytočné otázky o tom, ktorá ponuka je, alebo bola pre mesto a budúcnosť nemocnice lepšia, alebo horšia. Spoločnosť Agel taktiež zastáva stanovisko, že neexistuje relevantná prekážka, ktorá by kompletnému zverejneniu ponúk bránila.
Agel ponúkol podľa svojho stanoviska za 24 kusov akcií nemocnice sumu 451 000,-€. Vo vyžadovanom kritériu nájomné, ponúkla spoločnosť ročné nájomné vo výške 61 000,-€ pri dobe trvania nájmu 25 rokov, čo predstavuje sumu 1 525 000,-€. V treťom vyžadovanom kritériu investície, ponúkol Agel investície vo výške 2 000 000,-€.
"Hovoriť o výhodnosti, alebo nevýhodnosti ponuky nie je možné bez toho, aby bol porovnané tieto tri kľúčové kritériá. Nemocnica je predsa zložitá inštitúcia a nie výrobná hala", uviedol Ing. Michal Pišoja, predseda predstavenstva spoločnosti Agel a dodal, že Agel má z podobných súťaží a ich priebehu bohaté skúsenosti zo Slovenska aj Českej republiky, kde spravuje 18 všeobecných nemocníc. Podľa jeho slov všetky nemocnice v správe, alebo majetku Agelu majú kladný hospodársky výsledok, sú tradične vysoko hodnotené v rebríčkoch kvality a firma je stabilným partnerom miestnych samospráv.
"Súťaž sme vnímali ako poctivý a transparentný proces, kde bolo zjavné, že mesto chce naozaj vybrať najlepšieho možného partnera a najvýhodnejšiu ponuku a pristupovali sme ku tomu veľmi zodpovedne Pokiaľ by sa to ale malo skončiť konštatovaním, že nemocnica sa v očiach niektorých predstaviteľov mesta predávala ako akási obyčajná výrobná hala, kde ide iba a jedine o jednu z cenových položiek, bolo by to na škodu veci", dodal na záver Ing. Michal Pišoja, predseda predstavenstva spoločnosti Agel a zopakoval, že jedine poctivé porovnanie oboch ponúk môže vniesť svetlo do otázky, ktorá z nich je výhodnejšia pre mesto, nemocnicu aj pacientov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow