24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Porušenie práva Paškových príbuzných potvrdil krajský súd

SITA  25.1.2017 25.1.2017  

Rozhodnutím sa trestné konanie nekončí. Vec bude vrátená prokurátorovi Okresnej prokuratúry Košice I na odstránenie závažnej procesnej chyby.
KOŠICE 25. januára (WebNoviny.sk) – Senát Krajského súdu v Košiciach zamietol sťažnosť prokurátora proti rozhodnutiu Okresného súdu Košice I v trestnej veci trojice obvinených Maroša P., Branislava P. a Martina P., ktorí sú v príbuzenskom vzťahu s expredsedom parlamentu Pavlom Paškom. Informovala o tom v stredu hovorkyňa košických súdov Marcela Gálová.
Ako uviedla Gálová, odvolací senát sa stotožnil so závermi okresného súdu, že v uvedenej veci došlo k porušeniu práva na obhajobu obvinených, pretože policajt nedodržal postup upravený v Trestnom poriadku a písomne neupozornil obvinených na prísnejšiu zmenu právnej kvalifikácie stíhaného skutku. Doložila, že týmto rozhodnutím sa trestné konanie v tejto veci nekončí. Vec bude vrátená prokurátorovi Okresnej prokuratúry Košice I na odstránenie závažnej procesnej chyby - porušenia práva na obhajobu.
Trojica bola obvinená z viacerých trestných činov. K bitke medzi obvinenými a ďalšou štvoricou Košičanov, pri ktorej Zuzana K. utrpela zranenia, došlo 22. novembra nad ránom minulého roku na košickej Hlavnej ulici.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow