30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poslanci neprišli na rokovanie, schôdzu parlamentu prerušili

SITA SITA SITA  7.12.2016 7.12.2016  

Predsedajúci schôdze Andrej Hrnčiar vyhlásil prestávku a organizačný odbor má obvolať poslancov.BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Poslanci NR SR v stredu ráno na úvod rokovania do parlamentu neprišli. "Nikto tu nie je, nemáme o čom rokovať, vyhlasujem prestávku," povedal predsedajúci schôdze Andrej Hrnčiar s tým, že organizačný odbor má obvolať poslancov, aby predložili zákony. Béla Bugár ho doplnil, že ak poslanci neprídu, skončia schôdzu.
Poslanci mali na úvod pokračovať v prerušenom rokovaní o návrhu novely zákona o miestnom poplatku za rozvoj z dielne koaličného Mosta-Híd. Poslanci prihlásení do rozpravy však neprišli. V sále neboli ani poslanci SaS a hnutia OĽaNO-NOVA, ktorí navrhujú zmenu zákona, ktorou by sa rozšírila možnosť predčasnej voľby poštou zo zahraničia.
Poslanci Martin Klus, Milan Laurenčík, Juraj Droba a Jozef Viskupič návrhom novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva žiadajú umožniť oprávnenými voličom voliť poštou aj pri voľbách do samosprávy obcí, v prvom kole krajských volieb, prvom kole voľby prezidenta Slovenskej republiky a tiež vo voľbách poslancov Európskeho parlamentu. Martin Klus napokon prišiel do sály 9:15 a poslanci začali rokovať.
Odporúčame:

Poslanci prelomili Kiskovo veto, schválili rokovací poriadok

Danko podľa Matoviča opľul ústavu, chce mu robiť ťažké sny

Opozícia kritizuje Dankov náhubkový zákon, obráti sa na súd

Šéf parlamentu Danko sa Matovičovi viac venovať nebude

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow