29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poslanci parlamentu od marca rokovali 57 dní

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Počas schôdzí poslanci rokovali o desiatkach koaličných aj opozičných návrhoch zákonov. Rovnako sa pokúšali odvolať z funkcie premiéra aj ministra vnútra.BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky v tomto volebnom období od parlamentných marcových volieb strávili v rokovacej sále počas jedenástich schôdzí spolu 57 dní. Najviac dní, 11, strávili v rokovacej sále v septembri a od 22. novembra až do ôsmeho decembra. V marci počas prvej schôdze strávili v pléne jeden deň, v apríli osem dní, v máji sedem dní, v júni osem dní, v júli dva dni a v októbri deväť dní.
Odporúčame:

Danko zaželal poslancom veselé Vianoce a ukončil schôdzu

V štatistike nie sú zaradené rokovania výborov, na ktorých sa členovia výborov zúčastňujú už približne týždeň pred začiatkom schôdze parlamentu. Členmi výborov sú poslanci NR SR. V januári po vianočných sviatkoch a po novom roku poslanci zasadnú do lavíc rokovacej sály podľa zverejneného harmonogramu schôdzí Národnej rady Slovenskej republiky 31. januára. Dvanásta schôdza tohto volebného obdobia by mala trvať dvanásť dní, a to do 17. februára.
Počas 57 rokovacích dní poslanci stihli schváliť mnohé vládne návrhy zákonov, štátny rozpočet na rok 2017, ako aj novelu rokovacieho poriadku NR SR. Zákonodarcovia sa tiež pokúšali vysloviť nedôveru predsedovi vlády Robertovi Ficovi (Smer-SD) aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD).
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow