30. november 2020. Ondrej/Andrej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poslanci za SaS neuspeli s novelou živnostenského zákona

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Liberáli chceli zaviesť inštitút všeobecnej voľnej živnosti a nanovo upraviť inštitút pozastavenia prevádzkovania živnosti.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Parlament neposunul do druhého čítania návrh novely živnostenského zákona, ktorou chceli poslanci za SaS zaviesť inštitút všeobecnej voľnej živnosti a nanovo upraviť inštitút pozastavenia prevádzkovania živnosti.
Podľa návrhu liberálov by bolo možné ako predmet podnikania uviesť aj podnikanie v rozsahu voľnej živnosti, ktoré by pokrývalo všetky voľné živnosti. Živnostníci by tak nemuseli pri každom rozširovaní svojej podnikateľskej činnosti o nový typ aktivít ohlasovať živnostenskému úradu nový predmet podnikania.
Zamietnutý návrh novely zákona riešil aj pozastavenie prevádzkovania živnosti. V súčasnosti sa to musí stať na obdobie, ktoré nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky. "Navrhuje sa zaviesť možnosť pozastavenia prevádzkovania živnosti aj na dobu neurčitú a zároveň pri pozastavení prevádzkovania živnosti na dobu určitú zrušiť jeho časové obmedzenie," uviedli k svojmu neúspešnému návrhu liberáli.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow