27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poslanecký prieskum na Letisku Piešťany ukončili predčasne

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Piatim poslancom sa nepodarilo stretnúť s predsedom Trnavského samosprávneho kraja a predsedom predstavenstva spoločnosti Tiborom Mikušom.
TRNAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) - Poslanecký prieskum o hospodárení spoločnosti Letisko Piešťany v piatok jeho iniciátor Boris Kollár (Sme rodina) skončil predčasne, pretože piatim poslancom sa nepodarilo stretnúť s predsedom Trnavského samosprávneho kraja a predsedom predstavenstva spoločnosti Tiborom Mikušom.
Namiesto Mikuša sa s poslancami stretli len zamestnanci jeho úradu. Mikuš tým podľa poslanca Jozefa Viskupiča (OĽaNO-NOVA) pošliapal význam poslaneckého prieskumu a ukázal, ako trnavskej župe záleží na riešení situácie akciovej spoločnosti Letisko Piešťany. Kraj ako majoritný akcionár navrhne na mimoriadnom valnom zhromaždení v utorok 29. novembra likvidáciu stratovej spoločnosti. Okrem Trnavského samosprávneho kraja sú jej ďalšími akcionármi Mesto Piešťany a štát prostredníctvom ministerstva dopravy.

Existencia letiska stojí na ministrovi dopravy

Podľa Borisa Kollára budúcnosť piešťanského letiska je momentálne v rukách ministra dopravy Árpáda Érseka. "Ak vyvinieme dostatočný tlak na ministra, aby sa štát v utorok nepridal k Trnavskému samosprávnemu kraju, tak spoločnosť nebude zlikvidovaná. Existencia letiska stojí na ministrovi dopravy," zdôraznil Kollár.
Zároveň upozornil, že ak by minister dopravy podpísal likvidáciu letiska, zároveň by podpísal aj vrátenie eurofondov, ktoré boli na letisko v Piešťanoch čerpané, čím by vznikla štátu škoda vo výške niekoľkých miliónov eur. Ich použitie bolo viazané na prevádzku letiska najmenej do roku 2018. Poslanecký prieskum podľa Viskupiča nevyvrátil podozrenie, že za zámerom likvidácie spoločnosti je záujem o lacnú privatizáciu letiska. Štát by tomuto scenáru podľa neho nemal asistovať.

Región môže prísť o strategický dopravný bod

V Piešťanoch až do pondelka prebieha petícia za záchranu regionálneho letiska, pod ktorou je už viac ako štyritisíc podpisov. Región by podľa jej signatárov nich prišiel o strategický dopravný bod, umožňujúci jeho rozvoj.
Trnavský samosprávny kraj svoj návrh zdôvodňuje neustálymi stratami, ktoré letisková spoločnosť už celé roky vytvára a hrozbou konkurzu zo strany bývalých členov riadiacich orgánov, ktorým neboli vyplatené odmeny.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow