19. júl 2018. Dušana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Povodne vo Vietname si vyžiadali najmenej 43 obetí, mnoho ďalších ľudí je nezvestných

 12.10.2017 12.10.2017  

HANOJ 12. októbra (WebNoviny.sk) - Povodne a zosuvy pôdy v centrálnej a severnej časti Vietnamu si vyžiadali podľa posledných informácií najmenej 43 obetí a 21 zranených.
Ďalších 34 ľudí je stále nezvestných. Záplavy a zosunutá pôda tiež úplne zničili viac ako tisíc domov, ďalších 16 740 domov je zaplavených, infraštruktúra a úroda je poškodená až v šiestich provinciách na severe a v strede krajiny.

Odporúčame:Povodne v Thajsku pripravili o život 23 ľudí, spôsobili miliónové škody

Záplavy zasiahli rozsiahle oblasti Vietnamu vo štvrtok skoro ráno, keď ešte väčšina ľudí spala, informovalo vietnamské ministerstvo poľnohospodárstva "Na pátraní po nezvestných sa podieľa viac ako 250 vojakov, policajtov a miestnych obyvateľov. Pátranie je však obtiažne," citujú médiá predstaviteľa ministerstva.
Vo štvrtok a v piatok sa v severnom Vietname očakávajú ďalšie silné zrážky, úrady preto pre istotu nariadili evakuáciu 200-tisíc obyvateľov z najohrozenejších oblastí.
Viac k témam: povodne, VietnamZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Povodne vo Vietname si vyžiadali najmenej 43 obetí, mnoho ďalších ľudí je nezvestných © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow