26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pozor na nebezpečné výrobky, patrí k nim aj mydlo s kačičkou

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Ide o krém a pleťový krém značky Eveline Cosmetics z Poľska, bieliace pásiky z USA či mydlo s plastovou kačičkou.BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Na výrobok upozornil rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky Rapex v Lotyšsku, Českej republike a vo Francúzsku. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.
Ako agentúru SITA informoval hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas, ide o krém značky Eveline Cosmetics z Poľska. Krém s výrobným číslom EAN: 5907609344205 sa nachádza v 250 ml plastovej tube bielej a modrej farby. Druhým nebezpečným výrobkom je pleťový krém s názvom Argan Oil, Anti-Wrinkle rejuvenating day cream tiež značky Eveline Cosmetics z Poľska.
Pleťový krém s výrobným číslom EAN: 5907609387561 sa nachádza v 50 ml kartónovej škatuľke zlatej a hnedej farby. V oboch týchto výrobkoch zistili prítomnosť zmesi konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Zmes je dovolené používať len do zmývateľných výrobkov.
Tretím nahláseným výrobkom sú bieliace pásiky na zuby s názvom 3D WHITE, Whitestrips, LUXE, Supreme FLEXFIT značky Crest® z USA. Jedno plastové vrecko so siedmimi pásikmi s výrobným číslom (L)5285V444 má 250 ml. Výrobok obsahuje nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka (3,6 %), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.
Posledným výrobkom je mydlo s plastovou kačičkou značky Aux Temps des Savons z Belgicka. Mydlo má tvar koláčika, je v košíčku so žltou kačičkou na vrchu v priehľadnej plastovej škatuľke s oranžovou stuhou s bielymi bodkami. Plastovú kačičku je ľahké oddeliť od výrobku a preto ju jednoducho môžu použiť ako hračku do kúpeľa deti do troch rokov a môžu dávať do úst. Táto hračka obsahuje látku diethylhexyl phthalate (26 %), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow