26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pozor na tieto výrobky, môžu byť nebezpečné pre vás aj deti

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Výrobky pripomínajú potraviny, pretože majú formu, vôňu, farbu, vzhľad, obal, označenie, objem alebo rozmery, ktoré môžu spôsobiť ich zámenu.BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Na výrobok upozornil rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky Rapex vo Francúzsku. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.
Ako agentúru SITA informoval hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas, ide o výrobok do kúpeľa Bath & Shower gel značky GLOSS - WHOOPENSOCKER z Číny. Výrobok typu 0230-002 sa nachádza v 250 ml priehľadnej plastovej flaši s bielym plastovým uzáverom, ktorý je uzatvorený zlatým kovovým papierom. Súčasťou obalu je aj šesť šumivých kúpeľových guľôčok, tiež zabalených do zlatého papiera. Spolu sú tieto výrobky zabalené do kartónového obalu s priesvitným plastovým okienkom. Vo výrobku sa nachádza látka phenol, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov.
Druhým nebezpečným výrobkom je tekuté mydlo s vôňou medu s názvom Savon Liquide Parfum miel (Liquid soap Honey fragrance) značky La Petite Épicerie De Paris z Francúzska. Mydlo s výrobným číslom EAN: 3660173188980 sa nachádza v 230 gramovej priehľadnej plastovej flaši so zlatým uzáverom. Výrobok pripomína nádobu s medom.
Tretím nahláseným výrobkom je tekuté mydlo z listov rajčiny s názvom SAVON LIQUIDE feuille de tomate (Tomato leaf liquid soap) z Francúzska. Výrobok značky La Petite Épicerie De Paris s výrobným číslom EAN: 3660173177236 pripomína fľašu s kečupom. Ďalším nebezpečným výrobkom je penové mydlo s názvom Mousse de savon parfum creme fouette (Whipped-cream scented foaming soap) tiež z Francúzska. Mydlo značky La Petite Épicerie De Paris s výrobným číslom EAN: 366017318158 sa nachádza v 150 ml fľaši v podobe spreja. Výrobok pripomína potravinu.
Nebezpečným výrobkom je podľa výstražného systému aj tekuté mydlo s názvom Savon liquide Smoothie Pomme cactus concombre (Apple-Cactus-Cucumber Smoothie Liquid Soap) tiež značky La Petite Épicerie De Paris z Francúzska. Aj toto tekuté mydlo s výrobným číslom EAN: 3660173193236 pripomína potravinu. Aj posledný nebezpečný výrobok rovnakej značky ako predcházajúce je tekuté mydlo s názvom Savon liquide Smoothie Tomate Pastique Melon (Tomato-Watermelon-Melon Smoothie Liquid Soap). Tento prípravok typu 36-1S-803, batch: L16031102 z Francúzska pripomína potravinu.
Tieto výrobky pripomínajúce potraviny nie sú podľa Mikasa bezpečné, pretože majú formu, vôňu, farbu, vzhľad, obal, označenie, objem alebo rozmery, ktoré môžu spôsobiť, že spotrebitelia, najmä deti, ich zamenia s potravinami a v dôsledku toho ich môžu vkladať do svojich úst, cmúľať alebo prehĺtať, čo by mohlo byť nebezpečné a zapríčiniť napríklad dusenie, otravu alebo perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow