18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pražské letisko začína kontrolovať v batožinách stopy po výbušninách

 15.5.2017 15.5.2017  

PRAHA 15. mája (WebNoviny.sk) - Letisko v Prahe začalo od 15. mája náhodne kontrolovať prítomnosť stôp po výbušninách v batožinách cestujúcich. Píše o tom webová stránka Českej televízie.
Bezpečnostní pracovníci otvoria na špecializovanom pracovisku vybranú batožinu, sterom získajú vzorku z jej obsahu a detektorom preveria možnú kontamináciu výbušným materiálom.
Cestujúci počas kontroly nebudú prítomní. O tom, či bola ich batožina týmto spôsobom kontrolovaná, sa dozvedia podľa pásky, ktorou bude batožina zapečatená.

Odporúčame:Letisko Václava Havla v Prahe zavádza nové pravidlá pre kontrolu kufrov

Na pražskom letisku denne skontrolujú približne 20 000 batožín; počas letných mesiacov dvojnásobok. Kontrola na prítomnosť výbušnín bude predstavovať len malú časť, uviedol internetový server ČT24.
V prípade poškodenia batožiny môžu cestujúci do siedmich dní rozbitý kufor reklamovať. Pracovníci letiska odporúčajú používať certifikované, tzv. TSA zámky.
Od marca minulého roka platí v ČR prvý stupeň teroristického ohrozenia. Česká vláda ho schvália v reakcii na teroristické útoky na bruselskom letisku.
Viac k témam: Letisko Václava Havla v PraheZdroj: Webnoviny.sk - Pražské letisko začína kontrolovať v batožinách stopy po výbušninách © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow