24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pre vtáčiu chrípku prijímajú v Bratislave opatrenia

SITA  30.12.2016 30.12.2016  

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka potvrdili prvé ohnisko vtáčej chrípky na Slovensku.BRATISLAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) - V súvislosti s potvrdením prvého ohniska vtáčej chrípky na Slovensku, v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, prijímajú mestské časti hlavného mesta SR Bratislavy opatrenia. Pre vysoko patogénnu aviárnu influenzu subtypu H5, ktorú zistili v domácom drobnochove hydiny, nariaďujú v Dúbravke všetkým vlastníkom a chovateľom hydiny, holubov a vtákov chovaných v zajatí oznámiť súpis chovaných zvierat.
Odporúčame:

Na Slovensku potvrdili prvý prípad vtáčej chrípky

Ľudia môžu do 2. januára poslať e-mail na adresu ka.skubravinfo@d alebo telefonovať na čísla 02/ 69 202501 a 0905 816 202, prípadne môžu prísť osobne na miestny úrad na Žatevnej 2. Samospráva vydala aj nariadenie zabezpečiť chov hydiny, holubov a vtákov v uzavretých priestoroch. O opatreniach informuje samospráva na svojej oficiálnej webovej stránke.

Súpis chovaných zvierat možno poslať e-mailom

V mestskej časti Bratislava - Devínska Nová Ves musia do 2. januára vlastníci a chovatelia hydiny, holubov a vtákov chovaných v zajatí oznámiť chované zvieratá miestnemu úradu.
Súpis chovaných zvierat možno poslať e-mailom na adresu v.sk@mudnmudnv alebo na tel. č.: 02/ 602 014 00, osobne na kontaktnom pracovisku Novoveská 17/A. Do 2. januára chcú zoznam chovaných vtákov aj v mestskej časti Bratislava - Lamač, oznámiť to treba miestnemu úradu e-mailom: mac.skriat@lasekreta, telefonicky na číslach +421 905 789 304, 02/64 78 00 65 alebo osobne v pracovnej dobe na miestny úrad na Malokarpatskom námestí č. 9.
Do druhého januárového dňa chcú súpis aj na miestnom úrade Bratislava - Devín, kontaktovať ich možno e-mailom na adrese vin.sktka@destaros, prípadne vin.sksky@dekrempa. Ľudia môžu aj telefonovať na čísla 02/ 6020 2514, 02/6020 2511, nahlasovať vtáky možno aj osobne na miestnom úrade, Kremeľská 39.

Vydali aj zákazy

Opatrenia prijíma aj Petržalka, chovatelia vtáctva majú posielať súpis do 3. januára. "Žiadame všetkých obyvateľov, ktorí sú chovateľmi vtáctva, prípadne o takýchto chovateľoch majú informáciu, aby sa bezodkladne prihlásili na oddelení životného prostredia na čísle 02/68 288 847 alebo e-mailom na rzalka.skasova@petzuzana.juh, prípadne osobne na miestnom úrade na Kutlíkovej 17, kancelária č. 414, 4. poschodie," informovala agentúru SITA Michaela Platznerová z petržalského miestneho úradu.
Do 3. januára majú písomne chovanie hydiny, holubov a vtákov oznámiť aj obyvatelia bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. V prípade, že vtáctvo vykazuje príznaky choroby, sú to chovatelia povinní okamžite oznámiť Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe na čísla 02/644 612 07 alebo 02/644 612 09.
Chovatelia zároveň musia zabezpečiť chov hydiny, holubov a vtákov chovaných v zajatí tak, aby neprišli do kontaktu s voľne žijúcim vtáctvom. Majitelia sú tiež povinní prijať opatrenia, ktoré minimalizujú počet ľudí prichádzajúcich do styku s chovaným vtáctvom.
Nákupcom nariadila Regionálna veterinárna a potravinová správa nakupovanie akejkoľvek hydiny len z registrovaných fariem so stálym veterinárnym dozorom a nakúpenú hydinu umiestňovať do vopred vyčistených a vydezinfikovaných priestorov. Zároveň zakázala presuny živej a zabitej hydiny a vajec a iného vtáctva z chovov, manipuláciu s použitou podstielkou a hnojom z chovov vtáctva bez povolenia a zhromažďovanie hydiny alebo iných vtákov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow