24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pred ambasádou USA v Ankare sa strieľalo, útočníka zadržali

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Americká ambasáda sa nachádza cez ulicu priamo oproti Centru moderného umenia, kde došlo k útoku na veľvyslanca. ANKARA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Turecká polícia v utorok zadržala muža, ktorý niekoľkokrát vystrelil pred americkou ambasádou v Ankare. Stalo sa to len niekoľko hodín po tom, ako bol pri útoku zastrelený ruský veľvyslanec v Turecku. Muž vytiahol spod kabáta pušku a kým zakročila ochranka ambasády a premohla ho, vystrelil asi osemkrát do vzduchu.
Pri incidente nebol nikto zranený. Došlo k nemu niekoľko hodín nato, ako turecký policajt, ktorý podľa všetkého odsudzoval vojenskú úlohu Ruska v Sýrii, smrteľne postrelil ruského veľvyslanca Andreja Karlova na vernisáži výstavy fotografií v Centre moderného umenia v Ankare. Americká ambasáda uviedla, že jej misie v Ankare, Instanbule a v juhotureckom meste Adana "budú dnes pre normálnu činnosť zatvorené".
Odporúčame:

Putin: Zabitie ruského veľvyslanca v Turecku je provokáciou

Americká ambasáda sa nachádza cez ulicu priamo oproti Centru moderného umenia, kde došlo k útoku na veľvyslanca. Podľa agentúry AP zatiaľ nie je jasné, či spolu oba incidenty súvisia. Predstavitelia Turecka a Ruska označili útok v ankarskom kultúrnom stánku za pokus narušiť snahy o obnovenie vzťahov medzi ich krajinami, ktoré podporili opačné strany v sýrskej občianskej vojne.
Podľa tureckej tlačovej agentúry Anadolu zadržala polícia doteraz šesť ľudí. Sú to rodičia útočníka - 22-ročného Mevlüta Merta Altintaša -, jeho sestra, dvaja ďalší príbuzní a jeho spolubývajúci v Ankare. Útočník bol členom jednotky ankarskej poriadkovej polície. Po útoku na veľvyslanca ho policajti pri prestrelke zastrelili.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow