26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pred Kiskovým palácom bolo rušno, zasahovala polícia

SITA SITA SITA  17.11.2016 17.11.2016  

Predsedu strany Vzdor odviedli policajti, na konci protestu pred Prezidentským palácom odpálil červenú svetlicu.BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) - Predsedu politickej strany Vzdor - strana práce Stanislava Pirošíka vo štvrtok z protestu pred Prezidentským palácom v Bratislave odviedli policajti. Na záver demonštrácie totiž odpáli červenú svetlicu.
Pred palácom sa zišlo približne tridsať ľudí, aby vyjadrili nesúhlas so situáciou na Slovensku po novembri 1989. Rečníci kritizovali rovnako aj zahraničnopolitickú orientáciu krajiny. Na demonštrácii viali zástavy a červenou hviezdou, sovietske a kubánske vlajky, objavil sa aj portrét revolucionára Ernesta "Che" Guevaru.
Na následnom brífingu Komunistickej strany Slovenska, strany Vzdor- Strany práce a Frontu ľavicovej mládeže označil predseda komunistov Jozef Hrdlička postup polície za neseriózny a odpálenie svetlice za malichernosť. "Nedošlo k narušeniu žiadnych činností pred prezidentským palácom," skonštatoval s tým, že nemôžu súhlasiť s takýmto postupom.
Odporúčame:

Fico obedoval s vysokoškolákmi, najväčšou výzvou vyššie mzdy

Vlaky zadarmo fungujú dva roky, registráciu má milión ľudí

Príhovor prezidenta Andreja Kisku k 17. novembru

Ministri Ficovej vlády spomínajú na 17. november 1989

Hrdlička zároveň na brífingu uviedol, že tri spomenuté politické subjekty chcú tesnejšie spolupracovať. "Chceme dnes deklarovať, že subjekty, ktoré majú ľavicovú orientáciu a presadzujú vlastenecké hodnoty, zahajujú serióznu spoluprácu," povedal Hrdlička s tým, že cieľom je poskytnúť občanom skutočnú ľavicovú alternatívu, ktorá momentálne na Slovensku chýba.

Hrdlička zároveň potvrdil zámer jeho strany iniciovať odhalenie busty bývalého prezidenta ČSSR Gustáva Husáka v Bratislave. Podľa neho sa totiž zaslúžil o boj proti fašizmu a v priebehu normalizácie zabezpečil v Československu pokojnú atmosféru

Ľavicové subjekty zároveň varovali pred vzostupom nacionalistických a fašistických nálad v Európe. Preto považujú za nutné spájanie a spoluprácu všetkých antifašistických a antikapitalistických zoskupení.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow