16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pred nemocnicou v líbyjskom Benghází zabíjala bomba

SITA SITA SITA  21.11.2016 21.11.2016  

Benghází, druhé najväčšie mesto v Líbyi, je už vyše dvoch rokov dejiskom bojov medzi islamskými militantmi, vrátane odnože tzv. Islamského štátu, a silami generála Chalífu Haftara.BENGHÁZÍ 21. novembra (WebNoviny.sk) - Traja ľudia zahynuli a 26 ďalších utrpelo zranenia pri pondelkovom bombovom útoku pred nemocnicou vo východolíbyjskom meste Benghází, informovala agentúra AP. Podľa nej ide o tretí tohtoročný útok na zdravotnícke zariadenie v krajine.
Auto naložené výbušninami explodovalo na parkovisku nemocnice Džalá, ktorá sa nachádza v centre mesta. V čase útoku boli okolité ulice plné detí, ktoré sa vracali zo školy. K útoku sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. Podľa predstaviteľov nemocnice počet obetí zrejme stúpne, keďže niektorí zo zranených sú v kritickom stave. Polícia uviedla, že nálož bola aktivovaná na diaľku.
Benghází, druhé najväčšie mesto v Líbyi, je už vyše dvoch rokov dejiskom bojov medzi islamskými militantmi, vrátane odnože tzv. Islamského štátu, a silami generála Chalífu Haftara. Líbya sa zmieta vo vojne od zosadenia a zabitia vodcu Muammara Kaddáfího v roku 2011. V krajine sú dve vlády a dva parlamenty.
Haftar sa zodpovedá medzinárodne uznanému parlamentu, ktorý sídli na východe Líbye. Tento parlament neuznáva Západom podporovanú vládu v metropole Tripolis na západe krajiny. Chaos v krajine prehlbujú útoky odnože Islamského štátu. Jednotky lojálne vláde v Tripolise bojujú proti týmto militantom v prímorskom meste Syrta, ktoré leží medzi Benghází a Tripolisom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow