26. september 2018. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prefektúru Fukušima zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,3

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Silné otrasy boli cítiť na celom území prefektúry Fukušima ležiacej na ostrove Honšú. Záchvevy s menšou boli hlásené aj z iných častí najväčšieho japonského ostrova vrátane hlavného mesta Tokia.TOKIO 22. novembra (WebNoviny.sk) - Zemetrasenie s magnitúdou 7,3 zasiahlo v utorok ráno o 06.01 h miestneho času japonskú prefektúru Fukušima. Jeho hypocentrum sa nachádzalo 61 kilometrov juhovýchodne od mesta Namie v hĺbke okolo desať kilometrov, informovala Japonska meteorologická agentúra (JMA). Podľa americkej geologickej služby USGS mala magnitúda zemetrasenie hodnotu 6,9.
Silné otrasy boli cítiť na celom území prefektúry Fukušima ležiacej na ostrove Honšú, informovala televízia NHK. Záchvevy s menšou boli hlásené aj z iných častí najväčšieho japonského ostrova vrátane hlavného mesta Tokia. V dôsledku zemetrasenia bolo vydané varovanie pred vlnami cunami pre prefektúru Fukušima, ktoré môžu dosiahnuť výšku tri metre.
Úrady vyzvali obyvateľov, aby sa z pobrežných oblastí a údolí riek okamžite presunuli na vyššie položené miesta. Varovanie bolo vydané aj pre tichomorské pobrežie prefektúr Aomori, Iwate, Mijagi, Ibaraki a Čiba. Správy o škodách ani obetiach zatiaľ nie sú k dispozícii.
V prefektúre Fukušima sa nachádza vážne poškodená jadrová elektráreň odstavená po silnom zemetrasení z marca 2011, pri ktorom zahynulo viac ako 18 000 ľudí. Japonsko leží na tzv. Ohňovom kruhu, kde sa často vyskytujú zemetrasenia a sopečné erupcie. V tejto oblasti sa odohrá až 90 percent všetkých zemetrasení na svete.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow