18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prehovorili príbuzný teroristu z Berlína, toto mu odkazujú

SITA  22.12.2016 22.12.2016  

Talianske médiá vo štvrtok priniesli správy o tom, že Anis Amri sa prejavoval násilne už na talianskych školách. Jeho príbeh dobrého migranta sa skončil pokusom podpáliť školu.BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) - Nemecká Spolková prokuratúra so sídlom v Karlsruhe vo štvrtok vydala zatykač na 24-ročného Tunisana Anisa Amriho. Nemecký Spolkový kriminálny úrad (BKA) už v stredu vypísal odmenu 100 000 eur za informácie vedúce k zadržaniu hľadaného Amriho. Vyšetrovatelia ho zatiaľ považujú za hlavného podozrivého v prípade útoku kamiónom, pri ktorom v pondelok v Berlíne zomrelo 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia.

ÚTOK V BERLÍNE

Príbuzní hľadaného Tunisana ho vyzvali, aby sa vzdal nemeckým orgánom. "Ak môj syn stál za týmto útokom, zrieknem sa ho," vyhlásila Amriho matka Núr al-Huda v rozhovore pre tuniské noviny aš-Šuruk. "Hovorila som s ním pred niekoľkými dňami. Poslal mi darčeky a peniaze," dodala s tým, že jej 24-ročný syn sa chcel vrátiť do Tuniska. Vo vlasti si chcel vyriešiť svoje problémy so zákonom po tom, ako ho tam pred rokmi obvinili z krádeže auta.
Členovia Amriho rodiny v mestečku Waslatíja boli podľa vlastných vyjadrení otrasení, keď sa dozvedeli, že je hlavným podozrivým z útoku v Berlíne.
Amri odišiel z Tuniska do Európy pred niekoľkými rokmi po vypuknutí tzv. arabskej jari; prostredníctvom internetu a telefónu však bol v pravidelnom kontakte s bratmi. "Prosím ho, aby sa vydal polícii. Ak sa dokáže, že do toho bol zapletený, tak sa od toho dištancujeme," povedal jeho brat Abdulkadír Amri pre agentúra AP. Podľa jeho slov sa Anis mohol zradikalizovať vo väzbe v Taliansku.
Talianske médiá vo štvrtok priniesli správy o tom, že Anis Amri sa prejavoval násilne už na talianskych školách. V roku 2011 strávil krátky čas na škole v sicílskej Catanii, kde sa mal dopustiť majetkových deliktov, vyhrážok a ublížení na zdraví. "Jeho príbeh dobrého migranta sa skončil pokusom podpáliť školu," napísali noviny La Stampa s odvolaním sa na úradné záznamy.
Podľa správy Amriho po príchode do krajiny vo februári 2011 evidovala talianska polícia. Hoci bol plnoletý, vydával sa za mladistvého, pretože si od toho zrejme sľuboval výhody. Po incidentoch na škole ho polícia zadržala v októbri 2011. Za rôznu trestnú činnosť si v Taliansku odsedel štyri roky za mrežami. Vo vlasti mu takisto hrozil nepodmienečný trest väzenia za krádež nákladného vozidla.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow