19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Premiér Harírí sa vrátil do Libanonu, prezident jeho rezignáciu zatiaľ neuznal

 22.11.2017 22.11.2017  

BEJRÚT 22. novembra (WebNoviny.sk) - Odstupujúci libanonský premiér Saad Harírí sa po viac ako dvoch týždňoch vrátil domov. Politik do Libanonu priletel v utorok v noci z Cypru, kde sa stretol s prezidentom Nikosom Anastasiadisom.
Po príchode do krajiny sa išiel pomodliť k hrobu svojho otca, bývalého premiéra Rafíka Harírího, ktorý zahynul pri bombovom atentáte v roku 2005, a následne sa vrátil do svojho domu v centre Bejrútu.

Zúčastní sa na oslavách nezávislosti

Ako informuje agentúra AP, Harírí sa v stredu zrejme zúčastní na oslavách Dňa nezávislosti v hlavom meste, po ktorých by sa mal stretnúť s prezidentom Michelom Aúnom.

Odporúčame:Saad Harírí sa stretol so saudskoarabským kráľom Salmánom

Harírí 4. novembra oznámil, že odstupuje z postu libanonského premiéra, čím šokoval celú krajinu. Ešte viac ako samotnú rezignáciu však Libanončania riešia to, ako k nej došlo. Harírí ju totiž oznámil na diaľku zo Saudskej Arábie a málokto v Libanone verí, že to urobil dobrovoľne.

Rezignácia je neplatná

Podľa prezidenta Aúna bola Harírího rezignácia vynútená zo strany Rijádu a je preto neplatná. Uznať ju plánuje vtedy, ak mu ju premiér osobne doručí.

Odporúčame:Premiéra Harírího prinútila odstúpiť Saudská Arábia, tvrdí Hizballáh

Harírí sa po oznámení rezignácie zdržiaval v Saudskej Arábii, odkiaľ cez víkend vycestoval do Paríža, kde sa stretol s prezidentom Emmanuelom Macronom. Predtým, než sa vrátil do Libanonu, sa zastavil ešte v Egypte a na spomínanom Cypre.
Viac k témam: Libanon, Saad HaririZdroj: Webnoviny.sk - Premiér Harírí sa vrátil do Libanonu, prezident jeho rezignáciu zatiaľ neuznal © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow