23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prenájom alebo vlastné bývanie? Čo uprednostňujú Slováci

SITA  8.1.2017 8.1.2017  

Slováci majú záujem o vlastnú nehnuteľnosť aj napriek tomu, že ceny bytových jednotiek kontinuálne rástli.BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) - Slováci čraz viac uprednostňujú bývanie vo vlastnej nehnuteľnosti pred prenájmom. Podľa portálu Nehnuteľnosti.sk je dlhodobo porovnateľný záujem o segment bytov aj rodinných domov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia na vzorke tisíc respondentov.
Zo štatistík portálu Nehnuteľnosti.sk vyplýva, že v treťom kvartáli minulého roka sa 35,38 % používateľov zaujímalo o kúpu bytu. O kategóriu rodinných domov prejavilo záujem 33,45 % oslovených respondentov. Najväčší dopyt je po nehnuteľnostiach v Bratislave, 20,17% používateľov hľadalo byt alebo dom v tejto lokalite. Druhé v poradí sú Košice s podielom 5,48 %, nasleduje Trnava s 4,43 %.
Odporúčame:

Hranica príjmu pre zvýhodnenú hypotéku sa zníži

Slováci majú záujem o vlastnú nehnuteľnosť aj napriek tomu, že ceny bytových jednotiek kontinuálne rástli. V treťom kvartáli 2016 ich cena v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástla o 5,5 %. Z prieskumu tiež vyplýva, že 76 % ľudí, ktorí zvažujú kúpu nehnuteľností, plánuje na hľadanie bytu či domu využiť internet.
Online portál Nehnuteľnosti.sk ponúka svoje služby v oblasti predaja a kúpy nehnuteľností na webe. Okrem toho ponúka servis v podobe kúpnych zmlúv, vzorov tlačív, informácie o hypotékach, hypotekárnu kalkulačku, bezplatnú právnu či finančnú poradňu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow