17. december 2018. Kornélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prezident Andrej Kiska odobril novelu o podpore najmenej rozvinutých okresov

 21.2.2018 21.2.2018  

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Prezident SR Andrej Kiska v stredu podpísal novelu zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov.
Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov, ktorým chce vláda venovať osobitnú pozornosť, tak pribudnú dva ďalšie - Snina a Košice-okolie, keďže novela počíta so zmenou výpočtu miery nezamestnanosti potrebnej pre zaradenie do zoznamu. Kým predtým to bolo 1,6-násobok priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v SR, zákonom sa mení na 1,5-násobok.

Odporúčame:Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov pribudnú ďalšie, parlament schválil novelu o ich podpore

Novela ďalej rozširuje okruh oprávnených prijímateľov regionálneho príspevku o fyzické osoby - podnikateľov. Tiež upravuje pôsobnosť Úradu vlády SR a okresných úradov v sídle najmenej rozvinutých okresov, spôsob vytvorenia, pôsobnosť a zloženia Rady pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov a vytvorenie výborov na okresnej úrovni. Zákon zakotvuje aj ustanovenia o Ročných prioritách ako vládou SR schválený záväzný dokument, ktorý predstavuje podklad pre poskytnutie regionálneho príspevku oprávneným prijímateľom a podmienky, za ktorých je možné regionálny príspevok poskytnúť.
Viac k témam: Andrej Kiska, najmenej rozvinuté okresy, zákonZdroj: Webnoviny.sk - Prezident Andrej Kiska odobril novelu o podpore najmenej rozvinutých okresov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow